7 najnovších trendov pre interiér spálne

7 najnovších trendov pre interiér spálne

Máte radi zmenu? Chcete trošku či viac oživiť interiér vašej spálne, ale nechcete za to utratiť celé imanie? Prinášame vám sedem najnovších trendov pre jar/leto 2018 v textilnom dizajne. Pár nových dekoratívnych vankúšikov, posteľná bielizeň s motívmi jarnej lúky, zelenkavá prikrývka či záves s pierkami, a nuda v spálni je mávnutím čarovného prútika preč.

 1. Zelená je IN!
  Zelená farba je symbolom rovnováhy, pokoja a nádeje. Pôsobí upokojujúcim dojmom a pohľad na ňu podporuje regeneráciu a tiež načerpanie novej sily. Ideálna farba pre spálňu, nemyslíte? Rozhodne sa tak domnievajú tvorcovia tohtoročných textilných kolekcií. Mätová, smaragdová, machová, modrozelená, olivová, listová či fľaškovozelená vykúzlia z vašej spálne oázu pokoja a pohody.

   Zelená, polštáky

 2. Volanie džungle
  Objavte pestrú paletu farieb a motívov inšpirovaných džungľou. Príroda je mocná čarodejka a tie najkrajšie motívy vytvára práve ona. A ak sa nebojíte mierne odviazať, tak tento nový trend tropical dizajnu je pre vás ten pravý. Husté papradie, liany, pestrofarebné kvety a motívy rozličného vtáctva a zvieratstva dodá vašej spálni nádych exotiky a vôňu dobrodružstva.

  Povlečení s tropical designem Látky s motivy džungle
  .
 3. Vtáctvo všetkého druhu
  Vzneste sa do nebeských výšin a nechajte vletieť do interiéru vašej spálne okrídlené vtáctvo. Ružové plameniaky, elegantné volavky, pestrofarebné papagáje či nežné sýkorky veľké. Egyptskí faraóni verili v magickú moc vtáctva. Európski i svetoví dizajnéri textilných kolekcií jar/leto 2018 sú zas presvedčení o magickej moci operencov vyčariť podmanivý interiér vašej spálne.

  Povlečení s motivem plameňáka Povlečení s motivy ptáků


 4. S ľahkosťou pierka
  Máte radi čistý a jednoduchý dizajn? Chýba vám však zaujímavý detail, ktorý by dodal vášmu interiéru na delikátnosti? Alebo máte pocit, že už je tej strohosti na vás príliš? Nechajte zľahka dosadnúť do vašich perín a dekorov látok pierka. Tento nežný motív dokáže s ľahkosťou sebe vlastnou za okamih zútulniť a prehriať aj najchladnejší a strohý interiér.

  Povlečení s motivem peří Povlečení s motivem peříček

 5. Farby, farbičky
  Škála farieb je taká široká a pestrá! Bola by večná škoda sa s nimi viac nepohrať. A tohtoročná kolekcia lôžkovín a dekoratívnych látok je naozaj hravá a plná farieb. Nebojte sa kombinovať zdanlivo nekombinovateľné. Že k sebe ladí sivá s ružovou, asi nikoho neprekvapí. Ale verili by ste, že duo modrá a horčicovooranžová dokáže vytvoriť iskrivo elegantný interiér? Ak máte strach, že farebný kokteil úplne nevychytáte, nebojte sa zapojiť do farebného tvorenia vaše deti. Ich smelosť a fantázia sú tým najlepším bytovým dizajnérom za pár korún (nejaká sladká odmena musí byť).

  Barevné kombinace povlečení Barevné kombinace povlečení


 6. Rozkvitnutá lúka
  Milujete jar, keď sa príroda po dlhej zime oblieka do farieb kvetov? Milujete leto, keď sa lúky menia na pestré koberce lúčnych kvetín? Preneste si kúsok tejto nádhery aj do vašej spálne. Motívy kvetov rozličných tvarov a farieb nevyjdú nikdy z módy. Tkáči, krajčírky, krajčíri aj dnešní dizajnéri sa už po stáročia radi inšpirovali a inšpirujú obdivuhodnou krásou kvetov.

  Povlečení s designem rozkvetlých květů Povlečení s potiskem rozkvetlých květů


 7. Žehličku nechajte v skrini
  Posledný tip je predovšetkým pre šikovné gazdinky, ktoré rady ušetria trochu času a venujú ho niečomu príjemnejšiemu než žehleniu posteľnej bielizne a obliečok na vankúše. Posteľná bielizeň s pokrčeným vzhľadom zo 100 % bavlny či 100 % ľanu okúzli svojou prirodzenou krásou a prírodnými farbami. Dajte zbohom žehleniu a vychutnajte si leňošenie vo vašej útulnej spálni.

  Povlečení s mačkaným vzhledem Povlečení s mačkaným vzhledem

Podobné články