Aká je farba vašej osobnosti?

Aká je farba vašej osobnosti?

Spálňa by mala byť oázou pokoja a mieru, pretože spánok je na zregenerovanie našej telesnej aj psychickej pohody veľmi dôležitý. Zamerajte sa tentoraz viac na seba, zistite, čo o vás prezradí obyčajný výber farby. Farby sú všade okolo nás, ovplyvňujú naši náladu aj pocity.

Aby ste sa cítili absolútne uvoľnene, bude pri výbere zladenia spálne hrať rolu, akú farbu zvolíte. Aj keď existujú pravidlá, aké farby sú pre spálňu najlepšie, myslíme si, že záleží len a len na vašom pocite. Každý má svoje vlastné potreby a preferencie, dokonca môžete nečakane byť priťahovaní k farbe, ktorá nie je práve vaša obľúbená, ale ktorú potrebujete.

Nie nadarmo je medzi psychológmi veľmi obľúbený Lüscherov farebný test, ktorý dokáže dobre odhaliť psychofyzický stav jedinca. Test je založený na vyhodnotení významu uprednostnenia a odmietnutia určitých farieb vyšetrovanej osoby. Základnými farbami v teste sú sivá, modrá, zelená, červená, žltá, fialová, hnedá a čierna. Test prebieha jednoducho, zoradiť farby podľa vlastných preferencií a naopak. Celková diagnóza osobnosti na základe Lüscherovho testu však nevznikne len tak, závisí od dlhoročných skúseností posudzovateľa.

Určite nikto len tak neodhalí vaše vnútro vďaka preferovanej farbe. My vám však môžeme predstaviť, ako ktorá farba pôsobí, aby ste mali pre výbavu vašej oázy pokoja/spálne všetky potrebné informácie.

Sivá

Ľudia, ktorí preferujú sivú farbu, majú radi minimalistický dizajn a najmodernejšie technické vymoženosti. Sú to tvrdo pracujúci ľudia, a preto potrebujú spálňu, kde budú môcť dobiť energiu. Títo ľudia sa vo svojom živote veľmi neangažujú, skôr si ho nejakým spôsobom zjednodušujú. Sivá farba je neutrálna, nie je nijako zvlášť relaxačná ani expanzívna, ale skvelé na nej je to, že nikdy nevyjde z módy a dá sa skombinovať s akoukoľvek inou farbou. Na sivej obzvlášť vynikne červená, fialová, ružová, modrá a fuksiová.

Modrá

Táto obľúbená farba obsahuje veľa rôznych farebných odtieňov, ale väčšina modrých milovníkov má predsa len niečo spoločné: potrebu po mieri a harmónii. Potreba pokoja odkazuje na empatiu, emocionálnu vyrovnanosť a vnútornú harmóniu. Osoby so sklonom pre modrú farbu síce majú radi svoju rutinu, ale sú to verní ľudia na celý život. Majú rady priestor, ktorý je čistý a organizovaný. AK ste teda do svojej spálne zvolili modrú farbu, uistite sa, že okrem natretých stien pridáte do spálne aj viac úložného priestoru pre usporiadanie. Pokiaľ budete mať všetko čisté a upratané, budete sa cítiť uvoľnene a tým pádom aj odpočinuto.

Zelená

Zelená sa považuje za najviac uvoľňujúcu farbu, preto ju nájdete na stenách v nemocniciach a verejných priestoroch. Obyčajne nie je zelená vašou obľúbenou farbou, ale teraz to bola vaša prvá voľba? Môže to znamenať, že je váš život v poslednom čase trochu chaotický. Pre ľudí, ktorí bez premýšľania vždy vyberajú zelenú, je charakteristická húževnatosť, vytrvalosť a určitá rezistencia voči zmene. Tieto osoby stoja pevnými nohami na zemi a je veľmi ľahké s nimi nadviazať spojenie. Rovnako ako pri modrej existuje mnoho odtieňov, ktoré môžete zvoliť pre vaše prostredie bez stresu.

Červená

Táto dynamická farba preukázateľne zvyšuje krvný tlak, zrýchľuje dýchanie a srdcovú frekvenciu. Čo z červenej robí možno príliš stimulujúcu farbu do spálne. Ale pokiaľ je vaša spálňa prevažne tmavá s tlmeným osvetlením, bude farba vyzerať bohato a elegantne. Milovníci červenej farby sú vitálni, impulzívni a majú tendenciu presadiť sa a víťaziť. Ide o ráznych ľudí, ktorí chcú prežiť svoj život naplno. K červenej sa skvele hodí biela, čierna, hnedá a modrá.

Žltá

Touto žiarivou farbou sú priťahovaní perfekcionalisti a rojkovia. Sú to vysoko intelektuálne osoby so skvelým abstraktným vnímaním. Milovníci žltej farby potrebujú svoj kútik, kde sa budú môcť uvoľniť, premýšľať a snívať. Ide o charizmatické osoby, ktoré sú povznesené a bezprostredné, najskôr preto majú občas tendenciu vyhýbať sa konfliktom. Ľudia sa okolo tejto osoby cítia veľmi dobre. Pre dokonalý výsledok kombinujte žltú s modrou, fialovou, sivou, hnedou a čiernou farbou.

Fialová

Ten, kto si ako prvý vybral toto lákavé spojenie modrej a červenej farby, je veľmi rozjímavý, hĺbavý človek. U niekoho môže táto farba indikovať ľahkú emocionálnu nevyzretosť a labilitu. Do fialovej farby sa väčšinou obliekajú ľudia, ktorí sú senzitívni a veria v nadprirodzené schopnosti. Fialová farba vyžaruje prepych, drámu a prepracovanosť. Fialovú kombinujte s ružovou, olivovou, sivou a bielou.

Hnedá

Výber hnedej farby o človeku vypovedá, že stojí nohami na zemi, je čestný, spoľahlivý a má sebavedomie. Priťahuje k sebe ľudí vďaka svojmu pravému ja a dokáže oceniť prostý luxus života a lásky. Preferencia hnedej farby znamená túžbu zapustiť korene a potrebu stabilnej istoty. Týmto ľuďom by prospelo trochu spomaliť a viac si užiť čas v prírode.

Čierna

Ľudia, ktorí si zvolili čiernu farbu, sú najskôr rovnako tajomní a sexy, ako táto farba bezpochyby je. Dôležitá je pre nich prestíž a moc. Ide o silné, nezávislé osoby, ktoré majú rady všetko pod kontrolou. Pre svoju vnútornú pohodu potrebujú mať vo svojom osobnom aj pracovnom živote nastavené určité hranice, pretože niekedy majú tendenciu konať neuvážene a unáhlene. Už len samotná farba vyjadruje protest a odpor všetkého súčasného. Pre niektorých milovníkov je čierna túžbou nebyť videný, splynúť v tme. Táto univerzálna farba vynikne najmä s ružovou, bielou, červenou alebo zlatou. Koniec koncov, čierna farba je perfektná pre ochranu takého intímneho miesta, ako je vaša spálňa.

Oranžová

Oranžovú farbu si vyberajú jedinci, ktorí sú vysoko sociálni a nebojácni. Milujú dobrodružstvo, cestovanie a stretávanie sa s ľuďmi. Oranžové steny v spálni sú teplé a vyvolávajú nadšenie. Výber oranžovej farby vyložene žiada o to, aby ste dodali všetkému životu viac zábavy. Oranžovú kombinujte s modrou, fialovou, hnedou, olivovou a žltou.

Život nie je čierno-biely, rovnako ako nikdy nie je zlý a dobrý človek. Vždy ide o nejakú kombináciu a prestúpenie, ktoré utvára priestor okolo nás. Majte to na pamäti, až budete farebne ladiť vašu spálňu. Prajeme krásny a hlboký spánok. :)

Podobné články