BOHO štýl

BOHO štýl

Najnovších trendov a moderných vecí je okolo nás v dnešnej dobe viac než dosť. Neviete, čo je eště IN a čo sa nosí? S boho štýlom pre vás máme riešenie. Neviete, čo boho štýl vlastne znamená? Radi Vám ho predstavíme.

Slovo "bohemian" sa objavilo už v 18. storočí a označovali se ním ľudia, ktorí žili v určitom životnom štýle: vagabundovia, pútnici. Ľudia, ktorí nesúhlasili so sociálnymi a politickými názormi tej doby. V prípade, že sa cítite podobne a nechcete byť otrokom pravidiel, vyskúšajte tento znovuzrodený štýl BOHO.

Predstavte si burleskné cigánske vagóny ozdobené korálkami, strapcami a háčkovanými záclonami. Ukažte všetko, čo ste za svoj život nazhromaždili. Nezáleží na tom, či sa to k sebe hodí, práve o tom to je! Zaplňte svoj domov farebnými látkami, knihami, starým umením, zrkadlami, starožitnými predmetmi a pamiatkami z ciest. Farebné osvetlenie, nízke stoly a podsedáky ponúkajú bohémskym dušiam priamy kontakt s vonkajším priestorom. A výrazne vymaľovaná stena všetko úžasne podtrhne.

Boho je jedným z tých štýlov, ktoré sa miešajú do rôznych kultúr a rôznych časov. Bohémsky štýl života aplikovali ľudia, ktorí žili nekonvenčným, bohatým umeleckým a kočovným životom. Cieľom je teda, aby interiér odrážal vašu spontánnosť. Nie všetko by malo mať svoje miesto, a nie všetko se dá naplánovať. Nič nie je zle!

Boho design je určený predovšetkým ľuďom, ktorí sa dokážu vymaniť zo sveta plného stereotypov a dokážu otvoriť svoju myseľ. Tento štýl vás nezviaže pravidlami, je náhodný a divoký. V miestnosti v štýle boho nenájdete prázdne miesto, všetko je zaplnené, vankúšikmi, obrazmi alebo figúrkami.

Tento štýl sa samozrejme dá kombinovať s inými štýlmi, ako je škandinávsky, retro alebo industriálny. Premeniť celý domov do bohémskej nálady nemusí byť pre každého, ale vytvoriť si aspoň malý kútik v obývačke, spálni určite poteší vaše divoké já.

Páčia se vám krásné fotky interiéru a nechávate se radi inšpirovať? Sledujte nás na instagrame.

Podobné články