Farba roku 2018

Farba roku 2018

Dramatický a provokatívny odtieň fialovej – ULTRA VIOLET!

Spoločnosť Pantone opäť vyhlásila farbu, ktorá bude vládnuť svetu pre tento rok. Pôsobivý odtieň fialovej vyznačuje vizionárske zmýšľanie a tak trochu pohľad do budúcnosti. Ultra Violet nie je len jedna farba, ale hneď niekoľko tónov: svetlá, tmavá, pastelová, s kovovým odleskom atď. Rozhodne nemusíte okamžite prestavať celú domácnosť. Na to, aby ste dodali vášmu interiéru šmrnc, vám postačia vankúšiky, posteľná bielizeň alebo osušky v tejto odvážnej farbe. Je to genderovo neutrálna farba, ktorá si svojich priaznivcov nájde. Má svoj charakteristický štýl a náladu. My si nemôžeme pomôcť, nechali sme sa novou farbou strhnúť, chytili sme poslednú vlnu ultrafialového šialenstva a pripravili pre vás niekoľko produktov na vyšperkovanie vášho interiéru. 

Táto farba nie je prvýkrát stredobodom pozornosti. Už hudobné ikony Prince, David Bowie a Jimi Hendrix uviedli odtiene Ultra Violet do popredia západnej pop kultúry. Ultra Violet symbolizuje experimentovanie a nezhody, ale hlavne podnecuje jednotlivcov, aby vyjadrili svoju jedinečnosť. 

Prostredníctvom farieb vyjadrujeme svoje pocity aj mienenia, čo návrhári a dizajnéri dobre vedia, farbou inšpirujú a ovplyvňujú. Farba roku udáva strategický smer svetovému trendu a dizajnu.

fialové polštářkyfialové osušky vandyck

Farba vytvorená zo správnej kombinácie modrej a červenej farby vo vás vytvorí pocit, že budúcnosť je práve teraz a tu. Veľmi moderná farba vládne svetu grafického dizajnu, móde a interiéru v roku 2018. 

Pôsobivý odtieň fialovej prináša atmosféru inovácie, luxusu a mystiky. Po niekoľkých rokoch venovaných pastelovým a zemitým tónom sa konečne objavila odvážna farba.

Ultra Violet dokáže váš interiér premeniť na výnimočné miesto plné sebavyjadrenia. Farba na vás bude pôsobiť v mnohých štýloch, či už pôjde o ten elegantný, tradičný, alebo odvážny. 

Pantone je synonymum pre farbu. Každý rok vyberajú farbu, ktorá sa stane hitom a modlou pre všetkých návrhárov a dizajnérov. WEB PANTONE

Podobné články