Farba roku 2020

Farba roku 2020

PANTONE 19-4052 Classic Blue

Pokoj, sebavedomie, spojenie. Túžba po stabilnom základe, na ktorom sa dá stavať aby sme mohli prekročiť prah do novej éry.

Predstavte si, ako sa stmieva a všade okolo vás pomaly utícha hluk všedného dňa. Pozrite hore a vidíte nekonečnú večernú oblohu pokrytú odtieňmi modrej, už jej chýbajú len svetielkujúce hviezdy. Pocit pokoja a mieru ktorý sa vám v tejto chvíli rozleje po tele, je presne ten istý, ktorý by vám mala navodiť farba pre rok 2020 – klasická modrá.

A keď sa pozriete ďalej, hlbšie, za horizont modrého neba, povzbudí vás to v premýšľaní mimo vašich doterajších predstáv. Rozšírte perspektívu vášho bežného vnímania a otvorte tok komunikácie.

Ľudská spoločnosť stále uznáva farby ako istú formu komunikácie. Či už ide o ovplyvnenie, alebo vyjadrenie emócií. A čím viac žijeme v digitálnom svete plnom technológií, tým viac sa upíname k zemitým farbám – rovnako ako minulý rok – inšpiráciou pre farbu Living Coral bola príroda.

Spoľahnite sa na Classic Blue. Nech ju skombinujete s akoukoľvek inou farbou, bude to vyzerať úchvatne. Vneste do vášho domova trochu pokoja, sebavedomia a spojenia. Nemusíte nutne prerábať celý byt, stačí pléd, posteľná bielizeň alebo dekoračný vankúšik. A napriek tomu, že je táto farba vyhlásená iba na tento rok – farba Classic Blue nikdy nevyjde z módy.

Pantone je synonymum pre farbu. Každý rok vyberajú farbu, ktorá sa stane hitom a modlou pre všetkých návrhárov a dizajnérov. WEB PANTONE

Podobné články