Farba roku 2023

Farba roku 2023

PANTONE 18-1750 Viva Magenta

Netradičný odtieň pre netradičnú dobu. Farba roka vibruje entuziazmom a vitalitou. Odtieň silno zakorenený v prírode pochádza z rodiny farby červenej a vyjadruje nový impulz sily. Viva Magenta je odvážna a neohrozená, pulzujúca farba, ktorej hojnosť oslavuje radosť a optimizmus. Nová farba, ktorá si píše svoj nový príbeh.

Tohtoročná farba má moc. Tento odtieň pulzujúcej červenej má záľubu v čistej radosti a povzbudzuje k experimentovaniu a sebavyjadreniu bez obmedzenia. Úchvatný odtieň bez hraníc uvíta každého, kto má rovnakú radosť zo života a rebelského ducha. Jemný karmínovo červený tón predstavuje rovnováhu mezi teplom a chladom. Hybridná farba prekračuje fyzické a virtuálne hranice multidimenzionálneho sveta. Farba vyžaruje dynamiku červeného tónu schopného riadiť design a vytvárať pozitivnú budúcnosť.Asertivný ale nie agresivný. Do našich domovov viac začleňujeme živé veci ako sú rastliny, kvetiny, živé steny a hľadáme vonkajšie priestory pre regeneráciu. Po pozastavení všetkých týchto aktivít v priebehu pandémie, nachádzame znova nájdené potešenie z cestovania, športu a rekreácie. Ale dávame väčší pozor na ochranu svojích tiel a snažíme se viac venovať zdravému životnému štýlu.

Farba roka 2023 spája bohatstvo, teplo a silu prírodných látok s bohatými, otvorenými horizontami digitálneho sveta. Výsledkom je odtieň červenej, ktorý rozširuje naše obzory autenticity. Metaverse nám vytvára nové príležitosti, ako sa vyjadriť a čistá sila Viva Magenta nás inšpiruje k tomu, aby sme tak konali s dôverou a statočnosťou.Organický pôvod Viva Magenta pochádza z karmazínu alebo tiež košenily. Je to prírodné červené farbivo vyrábané z vysušených tiel hmyzu červca nopálového. Červené odtiene sú silné barvy, ktoré oslavujú život, presne ako táto jasná karmínovo červená Viva Magenta. Farba roka 2023 nás inšpiruje, aby sme sa ukázali s dôverou a ľudskosťou. Digitálny priestor zrýchlil globalizáciu a v dôsledku toho sme spolu prepojení viac ako kedykoľvek predtým. Farba hovorí o našej túžbe prijať nové výzvy.

To, čo odlišuje tohtoročnú farbu od minuloročnej Very Peri, ktorá takiež spájala techniku s prírodou, je schopnosť Viva Magenty odpovedať na našu spoločnú potrebu sily. Nová farba nám ponúka istotu a motiváciu, ktorú potrebujeme k prekonaniu dlouhodobých rušivých událostí. Viva Magenta nás zahalí do sily a milosti a pošle nás do sveta s nadšením, po ktorom sme túžili.

Ako používať Viva Magentu v interiéri?

Tí čo majú odvahu, môžu využiť plnú silu farby roka do zamatovej pohovky alebo lakovanej steny. Tí, ktorí túžite po neutrálnejšom domove, skúste elegantné tienidlo z muránskeho skla alebo nápadné kvetinové aranžmá z ikebany.

Vítajte v #MAGENTAVERSE

Pantone je synonymum pre farbu. Každý rok vyberajú farbu, ktorá sa stane hitom a modlou pre všetkých návrhárov a dizajnérov. WEB PANTONE

Podobné články