Kontinentálne postele

Kontinentálne postele

Continental bed | Kontinentálne lôžka | Box-spring | Box-bed | Americké spanie

Kontinentálne postele sú v súčasnosti jedným z najobľúbenejších typov postelí. Pokiaľ však nemáte úplne jasno v tom, čo kontinentálna posteľ vlastne znamená a v čom je taká iná než ostatné postele, pripravili sme pre vás malé zhrnutie.

Prvé upozornenie znie: nenechajte sa odradiť cenou! S výberom kontinentálnej postele kúpite kompletné vybavenie, nemusíte riešiť rám, rošty, matrac, chránič a ďalšie drobnosti, ktoré k sebe a do seba musia presne sedieť. Neznamená to, že nemáte na výber, len budete riešiť trochu iné vlastnosti. Jednou z veľkých výhod kontinentálneho lôžka je jeho výška. Čo je ideálne, pokiaľ nechcete trpieť bolesťami chrbta alebo kĺbov. Predsa len sa vám bude lepšie vstávať, keď sa nebudete musieť podopierať a ničiť si kolená.

Charakteristickou vlastnosťou kontinentálneho lôžka je, že nepoužíva rám a roštovú základňu ako pri klasických typoch postelí.

Posteľ sa tradične skladá z troch vrstiev:
- Nosný rám s pružinou tvorí spodnú časť postele.
- Uprostred sa nachádza pružinový matrac.
- Celému kompletu dodáva nezameniteľný pocit komfortu horný topper.

Pri výbere preskúmajte kvalitu všetkých týchto troch vrstiev, pretože presne tam sa kontinentálne lôžka líšia v cene.

- Nosný rám udržuje stabilitu celej postele. Väčšinou je tvorený dreveným rámom a pružinami.
- Najväčšiu pozornosť venujte strednej časti postele – pružinovým matracom. Vyberajte ich s rovnakou starostlivosťou ako ktorékoľvek iné.
- Horný matrac – topper sa rozkladá po celej posteli. Vrchný matrace neposkytuje telu žiadnu oporu, len dokončuje celkový komfort kontinentálnej postele. Na výber môžete mať z niekoľkých druhov, napr. s pamäťovou penou či s latexom. Pamäťová pena sa prispôsobuje telu na základe jeho teploty. Tento matrac je veľmi pohodlný, ale pokiaľ vaše telo produkuje nadmerné teplo, nemusí to pre vás byť absolútny komfort. Latexová pena sa takisto prispôsobí vášmu telu. Ide o prírodný materiál s lepším tepelne vodivý účinkom – nepreboríte sa ak ako do pamäťovej peny.

Pokiaľ máte v tomto základe jasno, prichádza na rad tá zábavná časť. Vyberte si materiál a farbu poťahu, skombinujte to s luxusným čelom, ktoré je veľmi charakteristické pre kontinentálne postele. Nezabúdajte ani na nohy postele, pretože aj tie si zaslúžia vašu pozornosť. Napriek tomu, že je posteľ kompletná, je len na vás, ako si ju prispôsobíte podľa vašej osobnej preferencie.

Opýtajte sa sami seba, ako svoju posteľ používate – sledujete v nej televíziu alebo potrebujete mať nohy hore? Je možné, že by vám lepšie vyhovoval nastaviteľný model s polohovacími roštami.

Veľkosť postele je nevyhnutná pre pohodlie spánku. Je veľmi individuálne, koľko miesta na spánok potrebujeme. Niekomu stačí úzka posteľ, zatiaľ čo iní potrebujú viac priestoru na otočenie, vrtenie sa a váľanie.

Pružinový box založený na veľmi špeciálnom dizajne s viacnásobným pružinovým systémom, optimálne oporné funkcie a pohodlná výška – to je kontinentálna posteľ. Pri výbere lôžka je potrebné vziať do úvahy rôzne aspekty, ako je model postele, tvrdosť pružín, čalúnenie, dekor.

Práve pretože sú tieto postele také objemné, ponúka spravidla výrobca vysokú záruku. Kontinentálna posteľ vám bude slúžiť dlho, a preto odporúčame z hygienického hľadiska po čase vymeniť vrchný matrac.

Dozvedeli ste sa všetko potrebné? Pre ďalšie informácie kontaktuje našu zákaznícku linku alebo nás rovno navštívte. V našej predajni si môžete prezrieť a vyskúšať nami ponúkané kontinentálne postele – ponuka v e-shope? TU.

Podobné články