Predpoveď trendov na rok 2019

Predpoveď trendov na rok 2019

Nový rok, nové predsavzatia, nové začiatky, nové možnosti. Najideálnejší čas, kedy prísť s novým trendom, je tu. A aby sme pre vás mali v ponuke to najnovšie, navštívili sme veľtrhy v Paríži a Frankfurte. Bolo vidieť, že spoločnosť v roku 2019 je o niečo tolerantnejšia, nielen čo sa týka medziľudských vzťahov, ale aj štýlov a výstredností. Podporuje všetkých individualistov, všetky smery, rešpektujú sa a nikto nemá navrch. Slovo moderný už nie je také jednotvárne, obsahuje viac rozmanitosti, aby sa v ňom mohla nájsť každá osobnosť. Napriek tomu sa nedalo nevšimnúť si určité podobnosti a trendy určené na tento rok – tu sú.NO DRAMA – LAMA. Tento štvornohý cicavec s vtipným „účesom“ a kukučom sa stal hitom veľtrhov na tento rok. Zaručene teda vystriedal vtáctvo na čele s plameniakom z minulého roka. Na prvý pohľad flegmatické zviera sa stalo inšpiráciou pre moto: žiadna dráma – lama. Posolstvo je teda jasné, nič neriešte a buďte pokojní – ako tá lama.Moderná spoločnosť v roku 2019 rieši starostlivosť o našu krajinu. Veď bolo načase. Záujem o ekológiu vidieť aj v textilnom priemysle. Výrobcovia sa snažia nájsť nové možnosti, ako baliť obliečky – bez použitia plastu. Ako vyrábať z recyklovateľných materiálov – napríklad uteráky zo starých riflí. A rovnako ako minulý rok v obliečkach vládne ľan – obliečka s pokrčeným vzhľadom zo 100 % bavlny či 100 % ľanu okúzli svojou prirodzenou krásou a prírodnými farbami. 

Že vankúš je vankúš a matrac je jednoducho matrac a nič novšie sa už vymyslieť naozaj nedá? Každý rok sa na veľtrhu presvedčíme, že naozaj sa dá ešte vymýšľať. Matrace idú smerom k technologického pokroku – pre maximálnu kontrolu kvality vášho spánku. Lôžkoviny idú rovnakým smerom ako textílie, a to tým prírodným – stále viac a usilovnejšie sa vracia perie, ktoré má svojich stálych priaznivcov, a prírodné materiály, ako je bavlna.Detské hity najviac ovplyvňujú filmy, seriály a hry. A na tento rok je zoznam najnovších trendov azda nekonečný. Pre dievčatká určite nezabudnite LOL suprise – vy ich možno nepoznáte, no vaše deti zaručene áno. Hra fortnite zas najviac pobláznila tú chlapčenskú populáciu. Z filmov sme vám pripravili menšie zhrnutie toho najzásadnejšieho pre detský svet spolu s dátumami českých premiér – aby ste si ich mohli zakrúžkovať v kalendári.

 • Ralf búra internet – 10. 1. (pokračovanie úspešného prvého dielu už premietajú v kinách)
 • LEGO® príbeh 2 – 7. 2. (pokračovanie animovaných postavičiek z lega)
 • Ako vycvičiť draka 3 – 21. 2. (veľmi sľubné, už tretie pokračovanie obľúbených hrdinov Štikúta a Bezzubého)
 • Captain Marvel – 7. 3. (príbeh jednej z najmocnejších superhrdiniek z vesmíru od Marvela)
 • Dumbo – 28. 3. (hraná verzia pôvodne animovanej rozprávky z roku 1941)
 • Avengers: Endgame – 25. 4. (veľký deň pre všetkých fanúšikov superhrdinov)
 • Pokémon: Detektív Pikachu – 10. 5. (hraná verzia neskutočného fenoménu menom pokémon)
 • Aladin – 23. 5. (hraná verzia pôvodne animovanej rozprávky z roku 1992)
 • Tajný život maznáčikov 2 – 20. 6. (pokračovanie úspešného filmu z roku 2016)
 • Spider-Man: Ďaleko od domova – 4. 7. (pokračovanie najnovšej série pavúčieho superhrdinu)
 • Leví kráľ – 18. 7. (animácia pôvodného námetu z roku 1994 zmodernizovaná najnovšou technológiou)
 • Toy Story 4: Príbeh hračiek – 8. 8. (dočkáme sa najnovšieho dobrodružstva Woodyho a jeho priateľov)
 • The Angry Birds Movie 2 – 3. 10. (pokračovanie obľúbeného animáka z roku 2016)
 • Ľadové kráľovstvo II – 21. 11. (veľmi očakávané pokračovanie)
 • Sonic the Hedgehog – 14. 11. (film inšpirovaný sériou hier pre herné konzoly značky SEGA)
 • Star Wars: Episode IX – 19. 12. 2019 (film sa bude odohrávať približne rok po Star Wars: Posledný z Jediov z roku 2017)
POZOR! Všetky produkty, ktoré vidíte na fotografiách, sú inšpiráciou – nemáme ich teda v sklade na objednanie. Ide naozaj o tie najnovšie dizajny a len niektoré z nich budeme mať naozaj počas roka na sklade. 

Viac fotografií z veľtrhov si môžete prezrieť v našej galérii. 

Podobné články