Diel 4: Aký matrac je ten naj

Diel 4: Aký matrac je ten naj
*U videa je možné nastaviť slovenské titulky. Kliknite na ozubené koliesko vpravo dole, kliknite na titulky a vyberte jazyk.

O veľkosti matracu máme jasno. Aký si však vybrať?

Mäkký, tvrdý, pružinový, pamäťový, alebo latexový? Ktorý je pre vás ten nejlepší a ako sa v dnešnej ponuke vyznať? Každý človek má svoje preferencie a neexistuje teda univerzálne riešenie pre všetkých. Mäkký matrac budú spravidla voliť drobné ženy, tuhšie poležanie zase páni s hmotnosťou 100 kg a viac. Nemusí to byť však vždy.

Všeobecné pravidlo znie, že matrac nesmie tlačiť. Najmä do bedier pri ležaní na boku. Alebo, naopak, sa doň nesmiete prepadať. Chrbtica musí byť čo najviac v rovine, resp. v jej prirodzenom zakrivení.

Vyčleňte si na skúšanie matracu čas a vyberajte v štúdiách, kde nájdete nielen široký výber, ale aj profesionálne poradenstvo. V I-LIVING spolupracujeme s českým výrobcom Hilding Anders, výrobcom matracov Tropico, Curem, Spirit, Geltech a Slumberland. České matrace symbolizujú veľmi dobrú kvalitu za prijateľnú cenu. Novinkou sú pre nás talianske matrace Magniflex, ktoré predstavujú naozajstnú špičku v technológii a pohodlí.

Nákup matracu predstavuje nemalú investíciu. Na trhu, samozrejme, kúpite lacné matrace z dovozu za 40 až 120 eur. Môže to byť skvelá voľba na chaty, pre návštevy, pre študentov alebo pre krátkodobé bývanie. My v I-LIVING sa však sústredíme na kvalitné a komfortné produkty, so zárukou 5 a viac rokov. Také matrace u nás kúpite za ceny od 400 eur za dvojlôžko. Vyššia cena však nemusí znamenať vyššie pohodlie práve pre vás. Vypovedá o cene materiálov, ktoré boli použité na výrobu matracu.

Matrace s najvyššou zdravotnickou certifikáciou a zníženou sadzbou DPH začínajú potom na 800 eurách za dvojlôžko. Také matrace spravidla bývajú vhodné aj pre dlhodobo ležiacich. Zabraňujú totiž tvorbe preležanín.

Podobné články