Diel 5: Zvoliť matrac vcelku, alebo dva samostatné?

Diel 5: Zvoliť matrac vcelku, alebo dva samostatné?
*U videa je možné nastaviť slovenské titulky. Kliknite na ozubené koliesko vpravo dole, kliknite na titulky a vyberte jazyk.

Matrac vcelku môžete zvoliť, ak sa zhodnete na výbere rovnakého typu pre oboch. Odmenou vám bude celistvé pohodlné letisko bez rušivej medzery. Matrac vcelku však nemôžete použiť pre polohovací rošt, pretože každý taký rošt pracuje samostatne. Manipulácia s matracom vcelku môže byť veľmi náročná, zvlášť keď sú extra hrubé. Taký matrac môže vážiť až 80 kíl, v závislosti od jeho typu. Môže sa vám dokonca stať, že neprejdete úzkym schodiskom, napríklad do podkrovia. Myslite na to, že celistvý matrac vyžaduje celistvé prestieradlá a jeho povliekanie môže byť náročnejšie.

Ak zvolíte dva matrace, máte oveľa viac možností. Môžete ich osadiť na polohovacie rošty a dokonca si môžete vybrať odlišné typy, napríklad odlišnej tuhosti. Limitujúca je iba výška, ktorá by mala byť pre oba matrace rovnaká. Na také kombinácie sme v I-LIVING zvyknutí a radi vám ich ponúkneme. Taktiež manipulácia s dvoma menšími matracmi je jednoduchšia. Dokonca sa väčšina z nich vojde do osobného auta typu dlhší sedan alebo kombi. Nežiaducu medzeru medzi matracmi potom môžeme eliminovať použitím prekrývacieho chrániča alebo toppera.

Skvelým kompromisom sú matrace s tzv. duálnym komfortom od značky Magniflex. Dostanete spojený matrac, ale vnútri neho si môže každý z partnerov navoliť pohodlie, aké mu je príjemné. Môžete si ich otočiť na pevnejšiu, alebo mäkšiu stranu. To všetko je prekryté pohodlným celistvým poťahom s vrstvou pamäťovej peny všitou do poťahu. Takto necítite medzeru medzi matracmi, pritom si každý môže zvoliť svoje individuálne pohodlie.

Podobné články