Diel 7: Dodanie matracu a záruka

Diel 7: Dodanie matracu a záruka
*U videa je možné nastaviť slovenské titulky. Kliknite na ozubené koliesko vpravo dole, kliknite na titulky a vyberte jazyk.

Máte vybrané. Kedy môžete mať nový matrac doma?

V I-LIVING držíme na sklade okolo 300 ks rôznych matracov tých najobľúbenejších typov a veľkostí. Je teda veľká šanca, že ho budete mať doma už za niekoľko dní. Ak však máte požiadavky na atypické veľkosti alebo menej obvyklé modely, dodanie môže trvať až 7 týždňov.

Preto radíme vyberať, ak možno, s predstihom, aby ste neboli obmedzení výberom iba zo skladových zásob.

Matrace od sumy 150 eur dodávame zdarma prepravnými spoločnosťami po celej SR.

Matrace od českého výrobcu Hilding Anders dodávame vcelku, nerolované. V prípade dvojmatracov budete pravdepodobne potrebovať dve osoby na manipuláciu. Môžu vážiť až 80 kíl! Majte, prosím, pripraveného siláka na ich prevzatie.

Až na výnimky ponúkame vysokokvalitné matrace s predĺženou zárukou 5 a viac rokov. Prémiové druhy majú dokonca dlhšiu záruku, napríklad matrace Curem 10 rokov alebo vybrané matrace Magniflex 12 rokov. Akákoľvek predĺžená záruka je podmienená registráciou u výrobcu. Tú je nutné vyplniť čo najskôr od nákupu, najneskôr do 14 dní. Predĺžená záruka sa vzťahuje na deformáciu jadra o viac ako 13 %. Práve 13 % je daných českou štátnou normou ako miera prirodzeného prehnutia.

Záruka je poskytovaná iba pri správnom používaní matracu. Tým sa rozumie v suchom vetranom prostredí, na pevnom latkovom či lamelovom rošte, pri pravidelnom otáčaní a čistení poťahu. Palety alebo pevná celistvá doska sa nepovažujú za vhodné podklady.

Podobné články