Diel 8: Ktorý matrac pre deti a tínedžerov?

Diel 8: Ktorý matrac pre deti a tínedžerov?

Čo sa týka výberu matracov pre deti a tínedžerov panujú rôzne názory. Zatiaľ čo jedni hovoria, že detská chrbtica sa najlepšie vyvíja na pevnom podklade, pretože sa v noci naťahuje, druhí naopak, propagujú mäkšie penové matrace, ktoré detské telíčko obomknú.

My v I-LIVING sa prikláňame k zlatému stredu. Extra tvrdé matrace môžu deti zbytočne tlačiť, naopak do mäkkých sa im môže neúmerne prepadnúť chrbtica a spôsobovať nežiaduce zakrivenie.

Vhodné bývajú tenšie matrace so strednou tuhosťou, či už z tzv. studenej peny, alebo kombinácie studenej peny a tenšej vrstvy pamäťovej peny alebo latexu. Pružinové matrace či matrace s vysokou vrstvou pamäťovej peny pre deti neodporúčame.

Pre deti v školskom veku už vyberáme posteľ s rovnakým rozmerom ako pre dospelého. Spravidla 80 až 100 cm šírka, 200 cm dĺžka. Pre staršie deti už zvážte tzv. „jedenapollôžko“, teda posteľ so šírkou 120 až 140 cm. Zo začiatku priestor vyplnia plyšiaky, neskôr kamarát na návšteve alebo partner. Myslite na to, že deti rýchlo rastú. Starší školák čoskoro dorastie ocinka okolo 15 rokov už sám môže potrebovať predĺženú posteľ. Prečo mu ju nekúpiť dopredu? Ušetríte si čas s prerábaním izbičky v budúcnosti.

Pre poschodové postele vyberajte zásadne čo najtenšie matrace z dôvodu nebezpečenstva prepadnutia.

Ak matrac pre dieta slúži aj ako denný gauč na sedenie alebo učenie, voľte o niečo tuhší matrac. Na mäkkom sa horšie sedí a ľahšie sa opotrebuje.

Podobné články