Nákup matraca cez internet

Nákup matraca cez internet

Pred 10 rokmi by asi nikoho nenapadlo si kúpiť obliečky, prikrývku alebo dokonca matrac cez internet. Je to vôbec možné? Všetci predajcovia, ale aj časopisy o bývaní kladú dôraz na to, že spánkom strávime až tretinu života a je teda veľmi dôležité vybrať si správne. Správne sa ale dá vybrať iba v kamennej predajni - chytením si, skúšaním, či osobným doporučením predavača. Takto si síce sme istí, že dostaneme to, čo vidíme, no neznamená to vždy aj,že si správne vyberieme!

Obliečky, ktoré tak nádherne vyzerali v predajni sa zrazili, vankúš stratil po polroku používania objem a matrac, na ktorý nám predavač dovolil si sotva posadiť, nám proste na denné spanie nevyhovuje. Osobné odporúčanie predavača častokrát nereflektuje naše potreby, ale zámerne nás navádza na zbytočne predražené "ležiaky" alebo na iný tovar, ktorého sa predajňa porebuje zbaviť. Už sme sa asi všetci presvedčili, že osobná skúsenosť nie je všemocná... Naviac sme to my, kto si musí zabezpečiť odvoz a dopravu. Že to nič nie je? Taký dvojlôžkový matrac vo veľkosti 180x200 cm a  váhe 50 kg už nákup značne skomplikuje!

 

Zostaňme teraz pri matraci: Pomôžeme si teda nákupom cez internet? Nákup na internete je odosobnený, nie sme do ničoho tlačení predajným profesionálom, nie sme limitovaní otváracími hodinami, a teda môžeme študovať, vyberať a porovnávať. Oplatí sa prečítať si diskusie, recenzie a samozrejmosťou je nakupovať u serióznych predajcov. Týmto predídeme nemilým situáciám, kedy sa tovar zaplatíme a potom na zostanú len oči pre plač...

Na internete matrace kúpite oveľa lacnejšie než na predajni. Tým, že si s nákupom poradíte sami a nemusí sa Vám venovať predajný profesionál, môžu si predajci dovoliť cenovú úsporu investovať do cien. Potom už len vyberáme podľa parametrov, akými je náš rozpočet, účel použitia, tvrdosť a iné. Nemusíme sa báť, že sa pomýlime, nákup je bez rizika! Zo zákona máme právo na vrátenie tovaru do 14 dní. Pokiaľ doma matrace vybalíme a zistíme, že to nie je ono, každý správny predajca Vám ich vymení.

Keď si vyberieme, stačí len zaplatiť a potom už len čakať, kým nám matrace prídu až domov. Nepotrebujeme veľké auto, nemusíme voziť matrac na streche, šetríme si čas a vo finále aj ďalšie peniaze!

Aké sú teda naše rady pre nákup matracov cez internet?

- dajte na značky! I-living.sk spolupracuje len s overenými výrobcami, čím eliminuje riziko nekvality.

- česká výroba je smybolom tradície, vysokej kvality a rozumnej ceny. Na trhu dnes kúpite aj slušne vyzerajúce matrace z "lacnejších" krajín, ale zvážte, či pár ušetrených € stojí za možné problémy s prípadnou nekvalitou, v krajnom prípade za zdravotné problémy.

 

- utrieďte si svoje preferencie a spôsob použitia výrobku. Budete chcieť matrac polohovať? Máte radšej pružinový alebo penový? Tvrdý, mäkký alebo stredne tvrdý? Koľko do neho chcete investovať? 

- dobrý predajca už dnes vie popísať a graficky i vyobraziť parametre matraca tak dôkladne, že riziko toho, že si vyberiete nesprávne, je minimálne. Tomu svedčí aj veľmi nízke percento vrátenia matracov z dôvodu nesprávneho výberu.

- keď pri výbere tápete, opýtajte sa! Každý dobrý predajca má diskusie k výrobkom, virtuálnu poradňu alebo informačnú linku.

- opýtajte sa na servis a spôsob reklamácie. Tí najlepší predajcovia zaistia odstránenie vady priamo u zákazníka doma. Takíto predajcovia vedia, aká je každá reklamácia pre zákazníka nepríjemná a snažia sa nepríjemnosti minimalizovať.

- voľte spôspb dopravy, ktorý Vám najviac vyhovuje. Kuriér či osobný odber, podľa Vašich preferencií. U I-living.sk je doprava matracov vždy zdarma.

- nebudeme si klamať, môžeme si nesprávne vybrať aj pri dodržaní všetkých pravidiel. Aj tak je nakupovanie na internete najpohodlnejšia a najlacnejšia cesta k novému matracu.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere!

 

Podobné články